09 Lut

Od czego zależy długość pozycjonowania?

Jak już pisaliśmy, nie da się wprost odpowiedzieć na pytanie, jak długo trwa pozycjonowanie. Czasem strona zaczyna się pojawiać wysoko na interesujące nas frazy już po kilku dniach, gdy sama optymalizacja serwisu internetowego do tego wystarczy, a czasem trzeba poczekać na przyzwoite efekty kilka miesięcy.

To, jak długo trwa pozycjonowanie, zależy od kilku czynników. Po pierwsze od konkurencyjności fraz, czyli od tego, ile innych stron pozycjonuje się na ważne dla nas hasła. Oczywiście im mniej tym dla nas lepiej. Drugi czynnik powiązany z konkurencyjnością, związany jest z tym, czy pozycjonujemy się regionalnie, czy ogólnopolsko. O wiele łatwiej jest pojawić się w wynikach wyszukiwania z hasłami lokalnymi, miejskimi, niż z ogólnymi.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na długość pozycjonowania jest jakość strony, którą pozycjonujemy. Optymalizacja w swoim zasadniczym wariancie ma poprawić jej jakość, ale nie zastąpi ona faktu, że bardziej rozbudowane serwisy pozycjonują się lepiej, niż jednostronicowe wizytówki, podobnie jak strony z aktualizowanymi wiadomościami, czy blogiem są lepsze od stron, w których od dwóch lat nic nie zmieniono.